”Aziz Sancar Bilim Ödülü”

”Aziz Sancar Bilim Ödülü” verilecek

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB), Nobel Ödüllü bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar adına bilim ödülü oluşturdu. 

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı Ödül Yönetmeliği Resmi Gazete’de yayımlandı. 

Buna göre, yaptığı çalışmalarla sağlık bilim ve teknolojilerine uluslararası düzeyde önemli katkılarda bulunmuş yaşayan bilim insanlarına ”TÜSEB Aziz Sancar Bilim Ödülü” verilecek.

Aynı kişi bu ödüle en fazla üç kez başvurabilecek ya da aday gösterilebilecek. 

TÜBİTAK ile Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Bilim veya Hizmet Ödülü alan bilim insanları, üniversite rektörlükleri, bilimsel ve teknolojik alanlarda faaliyet gösteren kamu ve özel sektör kurum/ kuruluşlarınca bu ödüle aday gösterilebilecek. 

Bu ödül her yıl en fazla iki kişiye verilebilecek. Ödülün iki kişiye verilmesi halinde toplam ödül miktarı adaylar arasında eşit olarak paylaştırılır. Bu durumda ödül alanlar eşdeğer sayılacak. TÜSEB Aziz Sancar Bilim Ödülü miktarı toplam 100 bin lira olarak belirlendi.  Diğer ödüller

Türkiye Sağlık Enstitüsü Başkanlığı tarafından verilmesi planlanan diğer ödüller de şöyle:

-TÜSEB Hizmet Ödülü: Her yıl bir kişiye verilecek. Ödül miktarı 50 bin lira olacak. 

-TÜSEB Teşvik Ödülü: Her yıl en fazla beş kişiye verilecek. Ödül miktarı kişi başına 30 bin lira olarak belirlendi. 

TÜSEB, ayrıca bütçesinde ayrılan ödenek miktarını aşmamak üzere ”Bilimsel Eser Teşvik Ödülü”, ”Özel Ödül”, ”Sağlık Teknolojileri Prestij Ödülü” ve ”Yarışma Ödülleri” de verebilecek. 


Etiketler: 3 okunma Kaynak: Urfa Yaşam


Etiketler:
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. turkiyeajans.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz İçeriklerle ilgili Kanun ve Hukuka aykırılık içeriğin şağlayıcısı veya bültenin sahibini bağlar. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. turkiyeajans.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir