Share

Bambi Yatak’tan baharın tazeliğini yataklarınızda hissetmenizi sağlayacak ipuçları

Hayatımızın büyük bir kısmının geçtiği, günün tüm yorgunluğunu attığımız yataklarımız zamanla eksi tazeliğini kaybedebiliyor. Doğru temizlenmeyen ve mevsim geçişlerine hazırlanmayan yataklar, zamanla dinlenemediğimiz, uykumuzu tam olarak alamadığımız yataklara dönüşüyor. Bambi Yatak’ın uzmanları, yatakların tüm aksesuarları ile birlikte ilk günkü ferahlığını, tazeliğini koruması ve bahar aylarına hazırlanması için yapmanız gerekenleri paylaştı. İşte o önemli öneriler. 

 

Türkiye’nin öncü ve inovatif yatak üreticilerinden Bambi Yatak’ın uzmanları, bahar mevsimine geçerken gerçekten temiz, sağlıklı yataklar için yapılması gerekenleri açıkladı. Terlemeyi önleyen, vücut ısı dengesini koruyan, doğal malzemelerin kullanıldığı yatak, şilte, yatak pedi, yastık ve yorgan kullanımından temizliğine kadar uygulayabileceğiniz çok basit yöntemlerle bahar ferahlığında bir uyku hiç de uzakta değil.

 

Şilte, çarşaf ve yatak pedi kullanın

Çarşaf temizliğinin ve sıklıkla değiştirilmesinin önemine de değinen uzmanlar, yatakları şilte ve yatak pediyle kullanmanın sağlık ve kullanım ömrü açısından da birçok avantaj getireceğini söylüyor. Yatakları, belirli periyotlarda ön ve arka yüzü çevirerek kullanmak ayrıca önemli. Uzmanların diğer uyarılar da yatakları bahar aylarına hazırlarken yapılacak temizlikte. 

 

Yatakları havalandırın ve güneşle buluşturun 

Tüm gün insan vücuduna, çarşaf ve ağır yorgalara maruz kalan yatağınızın da havalanmaya ihtiyacı olduğunu unutmayın. Belli aralıklarda yatağı olduğu yerden kaldırıp hava almasını sağlamak sizin olduğu kadar yatağınız için de iyi gelecektir. Aynı şekilde güneş de yataktaki bakteri ve mantarların gelişiminin azaltılması açısından önemli bir detay. 

 

Yastık ve yorganları da yıkayın 

Yataklara gösterilen ilginin, kaliteli uykunun ve yatakların vazgeçilmezi olan yastık ve yorganlara da gösterin. Yastık ve yorganları belli aralıklarda yıkayın. Mümkün olduğunca havalandırın ve güneşle buluşturun. Karbonat ve esans uygulamalarını aynı şekilde yastık ve yorganlara da uygulayın. 

 

Mevsime uygun terletmeyen doğal içerikli yatakları tercih edin

Yatak satın alırken vücut ısı dengesini sağlayan kış ve yaz aylarında uyku kalitesini artıran yatakları tercih edin. Böylece yaz aylarında aşırı terleme gibi sorunlarla karşılaşmadan yatağın daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilir, uyku kalitesini bozan koku ve kir gibi etmenleri olabildiğince uzaklaştırabilirsiniz. Bu yataklara da Bambi Kapok Natural ve Clima Naturel ile kolayca ulaşabilirsiniz. 

 

Yatak tercihinizle uykunuzda ısı dengesine yer açın

Tropik yağmur ormanlarının mucizesi, dünyanın en hafif doğal, yüzde 80 hava içeren kapok lifleriyle üretilen Bambi Kapok Natural, sıcak günlerde vücut ısısının dışarı atılmasına, soğuk günlerde ise vücudu sıcak tutmaya yardımcı oluyor. Yatak, sunduğu üstün ses yalıtımı ve ultra hafifliğiyle kullanıcıların en yorgun günün sabahına dahi dinlenmiş bir şekilde uyanmasını sağlıyor. Çift taraflı bir kullanım sunan Bambi Clima Naturel, bir tarafı pamuk, bir tarafı yün örme kumaşı sayesinde yaz gecelerinizi serin, kış gecelerini sıcacık geçirmenize yardımcı oluyor. Her iki yatak mevsimine göre sunduğu eşsiz vücut ısı dengesiyle kaliteli bir uykunun kapılarını açıyor.  

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı