Bel Fıtığı, Ameliyattan Sonra Tekrar Eder Mi ?

Share

Bel fıtığı ameliyatı olanların sonrasında çok merak ettiği bir soru, bel fıtığı ameliyatından sonra bel fıtığı tekrar eder mi? Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Okan Korkmaz bel fıtığı ameliyatı sonrasında bel fıtığının tekrar etmesi hakkında konuştu.

Bel Fıtığı Ameliyattan Sonra Tekrar Eder Mi? Bel fıtığının tekrar etmesindeki en önemli etkenin hastanın kilosu olduğunu söyleyen Okan Korkmaz ’’ Bel fıtığı ameliyatından sonra bel fıtığı tekrar edebilir. Bu olasılık %8 ile %12 arasında değişebilir. Burada en önemli neden hastanın kilosu,o yüzden biz ameliyat ettiğimiz hastalarımızı mutlaka iyi bir diyetle ameliyattan sonra kilo vermesini isteriz. Ne kadar yüklerse o kadar disk alanı zorlanır ve tekrar bel fıtığı olabilir. Bu nedenle kilo çok önemli’’ dedi.

Bel fıtığının ameliyattan sonra tekrar etmesinin nedenlerinden biri de nebze dokusu olabilir!

Sinirde sıkışma olduğu takdirde bel fıtığının tekrarlanacağını belirten Korkmaz ‘’İkinci bir özellik bu çok fazla halk arasında bilinen bir şey değildir ama, cildinizin bir yeri kesildi, burada kişisel özelliklerde örneğin, zencilerde derinin cildin iyileşmesi daha kötü olur. Yani daha fazla nebze dokusu kalır. Bunun gibi kişisel özelliklerden dolayı, bel fıtığı ameliyatı yapılan yerlerden nebze dokusu aşırı olur ve yine sinirde sıkışma olur.Bel fıtığının ameliyattan sonra tekrar etmesinin en küçük nedenlerinden birtanesi de budur’’ dedi.

Bel Fıtığı Ameliyattan Sonra Tekrar Eder Mi?

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir