Sağlık Girişimleri ‘Kandilli Health’ ile Dünyaya Açılıyor!

Share

Sağlık girişimcilerine odaklı en kapsamlı programlardan biri olan Kandilli Health ile start-up’lara, satış ve pazarlama süreçlerinde, global pazarlara açılmaları, satış kapasitelerini büyüterek ticaretlerini hızlandırmaları için destek verilecek.

 

Nisan-Mayıs 2022 ile Eylül-Ekim 2022 tarihleri arasında, iki aşamalı olarak planlanan Kandilli Health Hızlandırma Programı’na son başvuru tarihi 20 Mart 2022 olarak belirlendi.

 

İstanbul Sağlık KOBİ ve Start-up’ları için Ticareti Hızlandırma Platformu “Kandilli Health” başlıyor. 

 

Boğaziçi Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Enstitüsü sahipliğinde, İstanbul Sağlık Endüstrisi Kümelenmesi (İSEK) Sağlık Girişimcilerini Destekleme Faaliyetleri kapsamında yürütülen program, İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) tarafından destekleniyor.

 

Kandilli Health, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Derin Teknoloji Üssü’nde sağlık sektöründe hizmet, üretim ve Ar-Ge amaçlı faaliyet gösteren, şirketleşmiş, satılabilir ürünü olan start-up ve KOBİ’lere yönelik olarak Nisan-Mayıs 2022 ile Eylül-Ekim 2022 tarihleri arasında, iki aşamalı olarak düzenlenecek.

 

Girişimciler, program kapsamında düzenlenen eğitimler aracılığıyla iş modellerini geliştirme, birebir mentorluk desteği alma ve tematik alt eğitimler ile ticaretlerini hızlandırma fırsatına sahip olacak.  Seçilen start-up’lara iki uluslararası fuarda stant desteği, dijital sergi alanı, Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Bilimleri ve Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi Lifesci’ın teknik alt yapı ve laboratuvar imkanları sunulacak. Katılımcılara ayrıca tedarikçiler, distribütörler ve sektörün temsilcilerinden oluşan İSEK veri-tecrübe paylaşım platformuna dahil olma olanağı da sağlanacak. 

 

ISEK İdari İşler Koordinatörü Seda Şenol, Kandilli Health’in sadece sağlık girişimcilerine odaklı özel olarak oluşturulmuş, en kapsamlı programlardan biri olduğunu, bu programla sağlık girişimciliği ekosistemine yepyeni bir soluk getirmeyi beklediklerini belirtti. Şenol “Kandilli Health ile start-up’lara satış ve pazarlama ve global pazarlara açılma süreçlerinde, satış kapasitelerini büyüterek ticaretlerinin hızlandırılmasında için katkıda bulunmayı hedefliyoruz.” dedi.

 

Nisan-Mayıs 2022 ile Eylül-Ekim 2022 tarihleri arasında, iki aylık dönemlerde iki aşamalı olarak planlanan Kandilli Health Hızlandırma Programı, Ürün/Pazar Analizi, Pazarlama, Satış, Deneyim Paylaşımı modülleri olmak üzere dört modülden oluşuyor. 

 

Kandilli Health’e İstanbul sağlık sektöründe hizmet, üretim ve Ar-Ge amaçlı faaliyet gösteren, satış öncesi süreçlerini tamamlamış start-up, KOBİ veya girişimciler ücretsiz olarak başvurulabiliyor. İlk tur hızlandırma programının son başvuru tarihi ise, 20 Mart 2022.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir