Şanlıurfa’da hem işçi hem de işveren İŞKUR’dan memnun

Şanlıurfa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından Şanlıurfa’nın istihdamının korunması, artırılması, işsizlerin mesleki niteliklerinin geliştirilip, işsizliğin azaltılmasına yönelik açtığı Mesleki Eğitim Kursları ve diğer Uygulamalı Programlar devam ediyor.

Şanlıurfalı ve Suriyeli vatandaşlara yönelik devam eden meslek edindirme kursları ve uygulamalı eğitim programlarında hem meslek öğreniliyor hem de ev ekonomiye katkı sağlanıyor.

Ağırlıklı olarak giyim ve sanayi sektörlerine yönelik eğitim verildiği kurslara hem Şanlıurfalı vatandaşlar hem de Suriyeli vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor.

Mesleki eğitimlerin verildiği kurslarda meslek öğrenen kadınlar, bir yandan işsel gelişimlerini sağlarken diğer yandan da ev ekonomilerine destek sağlama fırsatı da buluyor.

Her yaştan kadının büyük ilgi gösterdiği kurslara katılan kursiyerler, kursun açılmasında büyük emeği olan Şanlıurfa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’ne teşekkürlerini iletti.

Açılan kursların her zaman devam etmesi gerektiğini vurgulayan Kursiyerler, Rim Elali, Feryal Elibrahim, Halil Ömer ve Menal Aktaş, giyim dikim tekstil; “Burada dikim üzerine kurs alıyoruz, öğreticiler nezaretinde elbise ve kıyafetler dikiyoruz, aynı zamanda el işi de yapıyoruz. Kurs daha yeni başladığı için henüz kendi dikimlerimizi tek başımıza yapamıyoruz. Bize destek sundukları için, İŞKUR’a teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Bu kursların devam etmesini de istiyoruz” derken, açılan kurs sayesinde öğrendiklerini ekonomiye kazandıracağını dile getiren Kursiyer Şemse Muhammed ise, “Kursta dikiş, nakış, kıyafet dikimi öğreniyoruz ve iğne oyası yapıyoruz. Sağ olsun hocamız öğretiyor bize. Bizlerde elimizden geleni yapıyoruz. Her türlü kıyafeti kendim de kesip dikebiliyorum. Ben bu sayede masraflarımı da karşılıyorum.

Maddi durumum bunları karşılayabilecek durumda değil. Hem eğitim alıyoruz hem de maddi destek sağlanıyor bize. Bu imkanı sağlayan İşkur’a çok teşekkür” ifadelerini kullandı.


Etiketler: 7 okunma Kaynak: Urfa Yaşam


Etiketler:
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. turkiyeajans.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz İçeriklerle ilgili Kanun ve Hukuka aykırılık içeriğin şağlayıcısı veya bültenin sahibini bağlar. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. turkiyeajans.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir