Tiroid Hastalığında Kaybedilen Saçlar Safir Fue Tekniğiyle Geri Kazandırılıyor

Share

Hastalıklar, sadece ilgili organları değil vücudun genel işleyici üzerinde çeşitli etkiler bırakıyor. Bunlardan biri olan tiroid problemleri de tedavi edilmediği sürece saçlardaki dökülmeyi tetikleyerek yoğun ve kalıcı saç kayıplarına yol açıyor. 

 

Saç derisindeki köklerin kan damarları ile beslendiğini, daha fazla hücre üretimi sağlayarak saçların uzadığını ancak vücuttaki hormon üretimi sekteye uğradığında saç derisinin de olumsuz etkilendiğini söyleyen GlobalHair Medikal Direktörü Berkant Dural; “T3 ve T4 hormonlarının azalması veya artması durumunda saç kökleri incelmeye başlar ve saçlar dökülür. Aynı şekilde kaş, kirpik, saç ve sakal gibi diğer kıl köklerini etkileyen bu durum, saçlarının tekrar çıkmaması ile sonuçlanabilir. Tiroid hormonunun neden olduğu kalıcı saç kayıplarının önüne geçebilmekse ileri saç ekim teknikleriyle mümkün. Birçok hastanın kader olarak gördüğü saç kayıplarını özellikle de Safir Fue tekniğiyle ortadan kaldırabiliyoruz” diye belirtti.

 

Saç ekimi operasyonlarında öne çıkan Safir Tekniği, diğer yöntemlerle kıyasladığında çoğu kişi için tatmin edici sonuçlar sağlıyor. Öte yandan güçlendirici ve nemlendirici bir teknik olan Hair Boost tekniği ise saç kayıplarında doğal görünüm kazandırarak kişilerde kaybedilen özgüveni de geri kazandırıyor. Bu kapsamda tiroid hastalığı sebebiyle saç dökülmesi yaşayan kişilerde çeşitli tekniklerin kullanıldığını belirten GlobalHair Medikal Direktörü Berkant Dural, ‘’Donör bölgeden alınan köklerin, ilgili alana ekilmesiyle uyguladığımız tekniklerden olan Safir Fue Tekniği ile daha etkili ve kalıcı sonuçlar alarak, kalıcı saç kayıplarının önüne geçiyoruz’’ diye belirtti. 

 

‘’Safir Fue Tekniği ile daha hızlı uzayan daha yoğun saçlar elde ediliyor’’

Safir bıçaklarla açılan mikro ölçekli kanallar aracılığıyla donör bölgeden alınan saçların en etkili şekilde alıcı bölgeye ekildiğini dile getiren GlobalHair Medikal Direktörü Berkant Dural, “Saç ekiminde çözüm olanaklarını maksimize eden bu yöntem, saç dökülmelerine kalıcı bir son veriyor. Birçok avantajı bulunan bu yöntemde kullanılan safir bıçaklar hassas olduğundan açılan cerrahi kesikler, pürüzsüzdür ve mikro yaraların neden olduğu doku travması çok düşüktür. Saçlardaki büyüme oranı daha yüksek, yoğunluk ise daha fazladır. Daha az yara izi için iyileşme de aynı oranda hızlıdır. Endişeli hastalar için ideal olan bu yöntem sayesinde hem ekilen greft sayısını artırmak hem de daha doğal bir saç görünümü kazandırmak mümkün olmaktadır” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir