SEÇİM REVİZYONU

Bireysız toplum var olamayacağına göre,onlara paylaşılan değerin de eşit olması gerekir.

Asal rol üstlenen bireyin değer bazında eşitsizliğe maruz kalması, toplum yapılanması ile ilgili olan doğal dengenin bozulmasına da  etkin  nedendir .

Bir maddeyi var eden atomlardan birinin  sekteye uğraması ,o maddenin yapısı ile ilgili bir dejenerasyonu söz konusu ettiği gibi;bireyin de aleyhine tezahür eden bir durum, salt bireyde kalmayıp tüm toplumun bozulmasını söz konusu edebilir.

Veya Bir mimarinin yapı taşlarından birinin bile, olması gereken yere konulmaması veya eksik bırakılması; o mimarinin eğreti ve çarpık bir vizyon arz etmesini mümkün kılar.

Seçimlerle ilgili alınan yüzde yedi barajın,bu meyanda azınlıkta kalacak kesimin seçme seçilme hakları önünde bir engel teşkil etmez mi?

Madem ortada demokratik bir sofra var ve herkesin bu sofrada yemek gibi bir hakkı mevcuttur;neden bu hak sadece çoğunluğa bırakılsın ki..! Tek bir bireye verilen değer;tüm topluma verilen değerdir.

Herkes görüş ve düşüncelerini çeşitli platformlarda sergilemek,veya bunu mümkün mertebe hayata geçirmek ister .Bu aslında olması gereken doğal bir haktır.Bu hakkın bir şekilde engellenmesi, demokratik ülkelerin olağan yapılarına ters bir durumu arz ettirir.

Azınlık veya çoğunluk;bu iki toplumsal niteliğin siyasi arenada kimlik ibrazı doğal sayılıp; iradelerinin tecelliyat’ına yardımcı olunması,bir bakıma tekamül statüsünü elde etmiş demokrasi sisteminin bir olmasa olmazı değil midir?

Yinede bu milet’ın devlet olma istidadı göz önünde bulundurarak; her ortam ve şartlarda ve her halükarda ne olursa olsun, gereken entegrasyonu İnşa edeceklerine imanım tamdır.

Sübjektif görüşüm tüm kesimin bu sistemde rol almasından yanadır;tabi ki bu konuda büyüklerimiz bizden daha kapsamlı düşünüp,ona göre bu projeyi var ettiklerine emin olduğumu da burada belirtmek istiyorum.Dedim ya, bir birey olarak bu düşünceler beni bağlar;başkasını değil .


Etiketler: 0 okunma Kaynak: Urfa Yaşam


Etiketler: 26 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. turkiyeajans.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. turkiyeajans.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir