Şiddet ve duyarsızlık

Her fırsatta hümanizm sevdalısı olduğunu deklare eden Avrupalı;İsrail’in dünya kamuoyu önünde masum Filistin halkına uyguladığı bu şiddet ve katliamları Karşısında dut yemiş bülbül gibi suspus olması nasıl bir halet-i ruhiyedir anlamak mümkün değil…

Ya onca zulme karşı, bir kaç aleyhte nümayişle durumu geciştirmeye gayreti içinde olan İslam ülkelerine ne demeli peki..!Hani tüm Müslümanlar kardeşti!..Nerede o her defasında vurgulanan uhuvvet anlayışı?..Yoksa iflas mı etti;veya uykuya mı yatırıldı (!)

Şu an dünya sahnesinde senaryosunu İsrailin yazdığı; adı ‘zulüm’ olan bir oyun sergilenmekte;bizler de bu oyunu ,seyirci koltuğunda ahlar vahlar terennüm edip seyr etmekten başka bir şey yapamıyoruz.

Sadece İsrail -Filistin mi?..Kaç yıldır Çin baskısı altında inim inim inleyen Doğu Türkistan’a ne demeli…Bosnahersek,somali Arakan,bunlara uygulanan şiddetin hala hafızalarda tüm tazeliğini koruduğu bilinmedik bir şey değil.

İnsanlık can çekişiyor,insanlar zulme müptela,duyarsızlık hadsafhada…

Cennet üzgün;Cehennem şahlanışta…Adeta zevkten dörtköşe, zalimleri ve buna sessiz kalmayı tercih eden herkese alevden kollarını açmış bekliyor.

Yüce Allah’ın; muvakkatten tasarrufumuza sunduğu bu dünya Cennetini,Cehenneme çevirmeye çalışan gafillerin önünde engel teşkil etmeyerek, bir gayr-i tabiliğin altına imza atıp, günah işliyoruz,işlemeye devam ediyoruz.

Dört kitapta,zulmün her çeşidini telin eden sure ve ayetleri sadece belirli günlerde izah etmeye çalışan semavi dinlerin tüm mümmesilleri,ne oldu,dilinizi mi yuttunuz?..

Neden bu konuda herkes suskun?.. Gözler önünde işlenen bu menfur duruma müdahil olmak gibi bir çaba içinde olunamıyor ,neden hiç beşeri hislere müessir beyanatlar yapılamıyor? Bu minvalde en ufak kıpırtı dahi yok.Unutulmasın ki tercih ettiğiniz bu sessizliğiniz; sadece zalimlerin elini güçlendirir,onlara prim olarak yansır,onları cesaretlendirir… Hal böyle olunca,işte böyle envaii katliamların,dökülecek kanların ve yaşanan,daha da yaşanması muhtemel dehşetlerin bu dünya tiyatrosundaki müdavvim seyircileri olacağız Allah cümlemizi af etsin…


Etiketler: 12 okunma Kaynak: Urfa Yaşam


Etiketler: 42 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. turkiyeajans.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. turkiyeajans.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir