İlker Aksungar’ın İlk Stüdyo Albümü “Heyoka” Çıkıyor!

Share

1999 yılından bu yana DJ'lik yaparak Türk elektronik müzik sahnesinin gelişimine katkı sağlayan İlker Aksungar’ın ilk stüdyo albümü ''Heyoka'' çıkıyor.

 Sanatçının DJ’lik, müzik eğitmenliği ve müzik direktörlüğü kimliklerini, sahnede edindiği tecrübelerle harmanlayarak pandemi sürecinde hazırladığı ve “Heyoka” adını verdiği albüm 10 şarkıdan oluşuyor. ''Heyoka'' Kızılderili yerlilerine ait eski bir lakap, Ayrıca bu isim, Kızılderilli kabilelerinde ters yürüyen, terse konuşan ancak ne derse doğru anlaşılması gereken bilge kişilere veriliyor. 

 

Prodüktörlüğünü Kenan Doğulu’nun üstlendiği ve deneysel müzik, caz, hip hop, electronica ve lo-fi sound’larını bir araya getiren albümde İlker Aksungar, bilindik DJ setlerindeki sound’un dışına çıkıyor. Sanatçı, hayat görüşlerinden ilham aldığı Malcom X, Maradona, Kobe Bryant, Bruce Lee gibi isimlerin konuşmalarından bölümleri de şarkılarında yer alan sample'larda kullanıyor.

 

Kapak görseli olarak multidisipliner sanatçı Ahsen Eroğlu'nun “Mars” isimli çalışması kullanılan “Heyoka” Doğulu Music tarafından bugün tüm dijital platformlarda yayında olacak.

 

ŞARKI LİSTESİ

 

1- Heyoka
2- Just for M
3- 8-24 Out
4- X
5- Not Everyone Understands
6- Bela
7- Be Water
8- AMA
9- Güzel
10- Happy

KÜNYE:

Müzik & Düzenleme: İlker Aksungar
Prodüktör: Kenan Doğulu
Miks & Mastering: Erkan Adlin
Kapak Tasarımı: Ahsen Eroğlu
 Yapım: Doğulu Music

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir