Share

Şiddet’in eğemenliği

Hergün görsel veya yazınsal basından kadınlara karşı şiddet, ölümler vuku bulacak;bizler de koltuklarımıza yaslanıp,keyif içinde kahvelerimizi, çaylarımızı içerek bu tür elim vakaları sadece ahlar,vahlar’la terennüm edip izleyeceğiz.Yani bu konuda milletçe , teorinin ,prtatiğe dönüşümü ili ilgili herhangi bir çaba sarfiyatı yok.Olanlar her ne oluyorsa masum’lara oluyor. Bugün konuyla ilgili menfur bir olay da Mersin’de meydana geldi.Herkes gibi bende sadece seyredip,bu milli terenüm’lere iştirak etmekten başka bir şey yapamadım tabiki.Yazık hem de çok yazık!!!

Yahu bu kadar zor mu bu katil yaratıkların toplumdan ekarte edilmesi!.. Başka ülkelerde tek tük vuku bulan bu canice olayların ülkemizde fazla gündem işgal etmesi gerçekten endişe edilecek boyutlarda Hergün,hergün bu ne,yeter yahu!!!

Burada bir eleştiri de bazı kadınlar için.Adam satırla kovalayıp yakaladığı kadını deyim yerindeyse doğuruyor; kadın gelen polislere sevgilisi mi,kocası mı bile’miyeceğim ondan şikayetçi olmadığını söylüyor.Bu da nasıl bir halet-i ruhiyedır anlamak zor gerçekten.

Hal böyle olunca ister istemez kamuoyunda bir nemelazım’cılığın tesisi de zorunlu olabiliyor. Polis adamı yakaladığında, mağdur kadın, şikayetçi olmuyorsa burada polisin elindeki yaptırım yetisi pasifize oluyor haliyle.


Etiketler: 0 okunma

Bilgilendirme

Urfa Yaşam Haber
sitesinde yazılan yazılardan yazarın kendisi sorumludur. Yazarın görüşleri Urfa Yaşam haberinin görüşlerini yansıtmaz

Kaynak: Urfa Yaşam

You may also like...